Quantcast
< sekcia Koronavírus

Korčok rokoval s chorvátskou ministerkou pre Európu

Na archívnej snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS). Foto: TASR – Martin Baumann

Korčok rokovaním s Metelkovou-Zgombičovou začal svoju účasť na medzinárodnej konferencii Dubrovnik Forum 2021, ktorá sa v Dubrovníku koná 9. a 10. júla.

Dubrovnik/Bratislava 8. júla (TASR) - Prebiehajúca letná turistická sezóna a opatrenia na zabránenie šíreniu nového delta variantu koronavírusu boli témami štvrtkového stretnutia šéfa slovenskej diplomacie Ivana Korčoka s chorvátskou ministerkou pre Európu Andrejou Metelkovou-Zgombičovou. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVEZ SR).

"Zmiernenie opatrení a voľný pohyb v EÚ sa musia realizovať súčasne s opatreniami na minimalizáciou šírenia vírusu, a preto obzvlášť oceňujeme zavedenie digitálneho COVID preukazu," zdôraznil minister Korčok. Obaja predstavitelia sa dotkli aj Konferencie o budúcnosti Európy, Plánu ekonomickej obnovy či rozširovania Európskej únie.

"Slovensko je autentickým podporovateľom rozšírenia EÚ o krajiny západného Balkánu v prípade splnenia vopred stanovených a férových prístupových kritérií," dodal šéf slovenskej diplomacie.

Korčok rokovaním s Metelkovou-Zgombičovou začal svoju účasť na medzinárodnej konferencii Dubrovnik Forum 2021, ktorá sa v Dubrovníku koná 9. a 10. júla. Fórum patrí medzi významné medzinárodné konferencie v regióne, jeho cieľom je vytvoriť priestor pre diskusiu o kľúčových aktuálnych otázkach. Každoročne sa na ňom zúčastňuje rad popredných osobností, predstaviteľov krajín Európskej únie a medzinárodných organizácií. Korčok vystúpi v rámci konferencie v panelovej diskusii venovanom možnostiam posilnenia medzinárodnej spolupráce vo svete po pandémii.

Korčok sa stretne aj so šéfkou kosovskej diplomacie Donikou Gërvallovou-Schwarzovou a generálnym tajomníkom Únie pre Stredomorie Nasserom Kamelom.