Quantcast
< sekcia Koronavírus

Košická univerzitná nemocnica od stredy povoľuje návštevy pacientov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Nemocnica vyzýva návštevy na dodržiavanie opatrení a usmernenia personálu na klinikách a oddeleniach.

Košice 16. mája (TASR) – V Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice budú môcť od stredy (18. 5.) príbuzní a blízki navštíviť hospitalizovaných pacientov. "Návštevy pacientov sú možné na oboch našich pracoviskách, na Triede SNP 1 aj na Rastislavovej ulici 43," informovala v pondelok hovorkyňa nemocnice Monika Krišková.

Návštevné dni budú v stredu, sobotu a nedeľu v čase od 14.30 do 16.00 h. "Odporúčame návštevu jednej osoby pri pacientovi v tom istom čase, s dĺžkou návštevy približne 15 minút," konštatovala hovorkyňa.

Pokiaľ je hospitalizovaný pacient mobilný, ošetrujúci lekár mu môže povoliť stretnutie v exteriéri nemocnice, v parku, v časoch vyhradených na návštevy. Nemocnica vyzýva návštevy na dodržiavanie opatrení a usmernenia personálu na klinikách a oddeleniach.

Nesmú mať žiadne príznaky respiračnej infekcie ani nariadenú karanténnu či izoláciu. Návšteva je povinná mať prekryté dýchacie cesty respirátorom FFP2 bez výdychového ventilu. Alternatívou je prekrytie rúškom, respektíve použitie dvoch jednorazových rúšok súčasne. Zároveň je každý povinný vykonať správne hygienickú dezinfekciu rúk pri vstupe do UNLP a na lôžkové oddelenie. V prípade, ak sa u osoby, ktorá prišla na návštevu pacienta, neskôr potvrdí COVID-19, je povinná o tejto skutočnosti informovať dané pracovisko nemocnice.

Počet lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19 UNLP zredukovala na 52. Všetky sú na klinike infektológie a cestovnej medicíny. "Momentálne máme 23 covidových pacientov, dvaja pacienti sú hospitalizovaní na tamojšej jednotke intenzívnej starostlivosti. V najbližšom období očakávame ďalšie zlepšovanie situácie," dodala Krišková.