Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 22. február 2024Meniny má Etela
< sekcia Koronavírus

Levická nemocnica po pol roku opäť otvára vakcinačné centrum

Injekčné striekačky s vakcínou proti ochoreniu COVID-19. Foto: TASR Edmund Örzsik

Zaočkovať sa môžu prísť záujemci od 12 rokov.

Levice 4. októbra (TASR) - Nemocnica Agel Levice začne v piatok 6. októbra očkovať novou očkovacou látkou proti ochoreniu COVID-19. Zaočkovať sa môžu prísť záujemci od 12 rokov. V prípade neplnoletých detí je možnosť zaočkovania sa len v sprievode zákonného zástupcu. K dispozícii je očkovacia látka Comirnaty Omicron XBB.1.5, informovalo vedenie nemocnice.

Vakcinačné centrum otvorí nemocnica po pol roku. Z dôvodu nedostatku záujemcov o očkovanie ho dočasne zatvorila v apríli tohto roka. Očkovanie sa zároveň bude vykonávať aj v pavilóne D, v priestoroch pediatricko-endokrinologickej ambulancie v čase od 8.00 do 12.00 h, potvrdila vedúca sestra pediatricko-neonatologického oddelenia a vakcinačného centra levickej nemocnice Katarína Strošková.

Na očkovanie je potrebné si so sebou priniesť občiansky preukaz, kartičku poistenca a informáciu o predošlom očkovaní. Tlačivá na očkovanie sú k dispozícii aj na webe levickej nemocnice. Tlačivá je možné priniesť aj vopred vyplnené. Očkovaciu látku je možné podať minimálne 3 mesiace od poslednej podanej dávky. Na očkovanie je možné objednať sa prostredníctvom call centra, na webe portal.agel.sk v časti vyšetrenia alebo cez portál www.nczisk.sk.