Quantcast
< sekcia Koronavírus

Maďarsko korigovalo počet hospitalizovaných covidových pacientov

Budapešť, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Aktuálne je koronavírusom infikovaných 37.969 osôb.

Budapešť 6. júla (TASR) - Maďarský operačný štáb v utorok popoludní korigoval počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 z ráno hlásených 125 na 88. Štáb na svojej webovej stránke koronavirus.gov.hu uviedol, že chybný údaj poskytla jedna z nemocníc.

Počet deviatich doteraz potvrdených prípadov delta variantu nového druhu koronavírusu v Maďarsku sa podľa štábu nezmenil.

Za uplynulých 24 hodín potvrdili v Maďarsku nákazu novým koronavírusom 32 ľuďom a v súvislosti s covidovým ochorením zomreli dvaja pacienti.

Aktuálne je koronavírusom infikovaných 37.969 osôb. Nemocničné ošetrenie si podľa korigovaných údajov vyžaduje stav 88 chorých s covidom, pričom deň predtým bolo 82 hospitalizovaných. Na umelú pľúcnu ventiláciu je napojených 21 pacientov.

Zaočkovaných prvou dávkou protikoronavírusovej vakcíny je vyše 5,5 milióna osôb, obe dávky podali už vyše 5,07 milióna ľuďom.

Doterajšou bilanciou koronavírusovej pandémie je 808.294 nakazených a 29.998 obetí na životoch.(spravodajca TASR Ladislav Vallach)