Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 19. jún 2024Meniny má Alfréd
< sekcia Koronavírus

Preplácanie nákladov na testovanie zamestnancov sa spustí tento týždeň

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Rezort hospodárstva priblížil, že za december sa bude preplácať za jeden test 5 eur, za január je suma kompenzácie stanovená na 4 eurá.

Bratislava 31. januára (TASR) – Firmy budú môcť už v najbližších dňoch požiadať o preplatenie nákladov na povinné testovanie zamestnancov. Ministerstvo hospodárstva (MH) SR finišuje s formulárom a technickým zabezpečením tohto procesu. Informoval o tom tlačový odbor rezortu hospodárstva.

Ministerstvo očakáva desiatky tisíc žiadostí, čo bude náročné na spracovanie. "V záujme zníženia administratívnej záťaže a čo najplynulejšieho vyplácania financií odporúčame firmám podávať jednu spoločnú žiadosť za mesiace december a január," dodal rezort hospodárstva. Ubezpečuje, že bude vytvorený dostatočný časový priestor na podávanie žiadostí, aj touto cestou chce predísť preťaženiu systému pri ich podávaní.

Rezort hospodárstva priblížil, že za december sa bude preplácať za jeden test 5 eur, za január je suma kompenzácie stanovená na 4 eurá. Ďalšie euro štát preplatí za náklady spojené s testovaním každého zamestnanca. Bližšie podrobnosti oznámi MH pri spustení celého systému.