Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 30. september 2023Meniny má Jarolím
< sekcia Koronavírus

Mobilná očkovacia jednotka bude očkovať aj v Prezidentskom paláci

Ilustračné foto. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Pôjde najmä o seniorov a ľudí, ktorí sa rozhodli zaočkovať prvou dávkou vakcíny a ktorí sa vopred registrovali prostredníctvom formulára Bratislavského samosprávneho kraja.

Bratislava 16. decembra (TASR) - Do celoslovenskej akcie na podporu očkovania Darujme si Vianoce, ktorú pripravil rezort zdravotníctva a samosprávne kraje, sa zapája aj Kancelária prezidenta (KP) SR. Mobilná očkovacia jednotka Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) bude v piatok (17. 12.) očkovať aj v Prezidentskom paláci v Bratislave. TASR o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

"Zajtra popoludní sa bude môcť približne 150 vopred zaregistrovaných záujemcov nechať zaočkovať v Prezidentskom paláci," priblížil Strižinec. Pôjde najmä o seniorov a ľudí, ktorí sa rozhodli zaočkovať prvou dávkou vakcíny a ktorí sa vopred registrovali prostredníctvom formulára BSK.

Prezidentka opakovane zdôrazňuje, že očkovanie je jediným účinným spôsobom ako eliminovať dôsledky pandémie. V piatok sa zároveň krátko stretne s ľuďmi, ktorí sa do Prezidentského paláca prídu zaočkovať.