Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 29. marec 2023Meniny má Miroslav
< sekcia Koronavírus

Medzinárodný olympijský výbor uvedie vakcinačný program na ZOH 2022

Prezident Medzinárodného olympijského výboru Thomas Bach, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Bach povzbudil národné olympijské výbory, ktoré potrebujú vakcíny, aby informovali MOV a sľúbil, že olympijské hry v Pekingu budú rovnako bezpečné ako tie v Tokiu.

Berlín 17. septembra (TASR) - Zimné olympijské hry 2022 v Pekingu sa uskutočnia podľa prísneho protokolu na zamedzenie šírenia koronavírusu a Medzinárodný olympijský výbor (MOV) predstaví ďalší vakcinačný program.

Prezident MOV Thomas Bach poslal v piatok olympijskému hnutiu otvorený list, v ktorom informoval, že v priebehu októbra dostanú jeho členovia od MOV podrobný manuál, podľa ktorého sa športovci a účastníci ZOH budú musieť správať. Zimná olympiáda sa v hlavnom meste Číny uskutoční od 4. do 20. februára 2022.

MOV už pred OH v Tokiu uzavrel dohodu s výrobcami vakcín BioNTech a Pfizer a dostal aj ponuku od čínskeho producenta na použitie vlastných vakcín pre účastníkov ZOH, ktorí to budú potrebovať.

"S radosťou oznamujem, že na zimných olympijských hrách budeme mať špeciálny vakcinačný program, ktorý tak efektívne fungoval počas hier v Tokiu," povedal Bach podľa agentúry DPA. "Znamená to, že opäť budeme podporovať naše zainteresované strany tým, že v súlade s národnými predpismi sprístupníme vakcíny všetkým olympijským účastníkom pred Pekingom."

Bach povzbudil národné olympijské výbory, ktoré potrebujú vakcíny, aby informovali MOV a sľúbil, že olympijské hry v Pekingu budú rovnako bezpečné ako tie v Tokiu.

"Chcel by som vás ubezpečiť, že spolu s našimi čínskymi partnermi a priateľmi pracujeme na tom, aby boli tieto zimné olympijské hry bezpečné pre všetkých," pokračoval Bach. "Rovnako ako v Tokiu zavádzame dôsledné opatrenia proti COVID-19, aby sme zaistili zdravie a bezpečnosť všetkých olympijských účastníkov v Pekingu," dodal nemecký funkcionár.