Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 30. september 2023Meniny má Jarolím
< sekcia Koronavírus

Na očkovanie chodí do Komárna čoraz menej ľudí, centrum upraví hodiny

Ilustračná snímka. Foto: TASR - František Iván

Nemocnica očkuje aj deti od päť do 18 rokov, vo vekovej kategórii 12 až 18 rokov už začala s podávaním posilňovacej tretej dávky.

Komárno 21. februára (TASR) – Nemocnica Agel v Komárne upravila čas prevádzky vakcinačného centra. Dôvodom je pokles záujmu o očkovanie. „Na očkovanie už nechodia stovky, ale len desiatky záujemcov. Pozitivita v rámci AG testov pritom predstavuje vyše 20 percent a v rámci PCR testov sa blíži až k 60 percentám,“ povedala námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Gabriela Filkóová. Nemocnica potrebuje mať podľa jej slov zdravotníkov k dispozícii pri starostlivosti o hospitalizovaných pacientov a na výkon urgentných zákrokov.

Od pondelka budú zdravotníci vo vakcinačnom centre v komárňanskej nemocnici očkovať registrovaných i neregistrovaných záujemcov každý deň v čase od 12.30 do 14.00 h. Nemocnica očkuje aj deti od päť do 18 rokov, vo vekovej kategórii 12 až 18 rokov už začala s podávaním posilňovacej tretej dávky. Možná je už aj registrácia na vakcínu od spoločnosti Novavax, presný termín začiatku očkovania však bude závisieť od dodávky vakcíny, upozornila Filkóová.