Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 25. jún 2024Meniny má Olívia a Tadeáš
< sekcia Koronavírus

Ukrajina zaznamenala takmer 540 úmrtí v súvislostí s koronavírusom

Lekár v špeciálnom ochrannom odeve sa rozpráva s pacientom infikovaným novým typom koronavírusu na jednotke intenzívnej starostlivosti v nemocnici v ukrajinskom meste Strij v utorok 29. septembra 2020, archívne foto. Foto: TASR/AP

Počet prípadov nákazy koronavírusom naďalej stúpa aj napriek tomu, že ukrajinská vláda v druhej polovici septembra pristúpila k sprísneniu opatrení.

Kyjev 19. októbra (TASR) - Ukrajina v utorok zaznamenala 538 úmrtí v súvislostí s koronavírusom. Ide o najväčší denný počet úmrtí od začiatku pandémie, informovali agentúry Unian a AFP.

Predchádzajúci rekord v dennom počte úmrtí zaznamenali na Ukrajine 7. apríla, keď v krajine zomrelo v súvislosti s koronavírusom za jeden deň 481 ľudí. Celkovo od začiatku pandémie v krajine zaregistrovali už 61.348 úmrtí. V súčasnosti je tam s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 2852 ľudí.

Na Ukrajine za posledných 24 hodín zaznamenali 15.579 nových prípadov nákazy vrátane 1 309 detí a 282 zdravotníckych pracovníkov. Najviac nových prípadov vo štvrtok zaznamenali v Charkovskej (1412), Odeskej (1418) a Dnepropetrovskej (1203) oblasti. Od začiatku pandémie tam zaevidovali celkovo viac než 2,6 milióna prípadov nákazy koronavírusom.

Počet prípadov nákazy koronavírusom naďalej stúpa aj napriek tomu, že ukrajinská vláda v druhej polovici septembra pristúpila k sprísneniu pandemických opatrení obmedzením počtu účastníkov na masových podujatiach, predstaveniach v divadlách alebo kinách, ako aj počtu návštevníkov ďalších prevádzok.

Ukrajina mala spočiatku problémy s dodávkami vakcín. V súčasnosti ich v krajine majú dostatok, vláde sa však nedarí presvedčiť skeptických obyvateľov, aby sa dali zaočkovať.

Na Ukrajine s viac než 44 miliónmi obyvateľov podali očkovaciu látku proti koronavírusu doposiaľ takmer 8,1 milióna ľudom — z toho je plne očkovaných niečo vyše 6,5 milióna ľudí, teda zhruba 16 percent populácie.

Za uplynulých 24 hodín v krajine pribudlo len 83.402 plne zaočkovaných a prvou dávkou vakcíny sa nechalo zaočkovať takmer 110.000 Ukrajincov.