Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 21. jún 2024Meniny má Alojz
< sekcia Koronavírus

Niekoľko týždňov po uvoľnení opatrení stúpa počet prípadov nákazy

Ľudia s ochrannými rúškami a so sociálnym odstupom na zabránenie šíreniu nového koronavírusu sedia v metre v Istanbule 15. mája 2020. V Istanbule a ďalších tureckých mestách začne od soboty platiť štvordňový zákaz vychádzania. V Turecku doposiaľ podľahlo chorobe spôsobenej koronavírusom 4000 osôb a zaznamenalo 144.749 prípadov nákazy. Foto: TASR/AP

Turecký minister zdravotníctva Fahrettin Koca v piatok vyzval obyvateľstvo, aby sa dalo zaočkovať, a zdôraznil dôležitosť prísnych preventívnych opatrení.

Istanbul 23. júla (TASR) - Turecko v piatok zaznamenalo najvyšší počet nových prípadov nákazy koronavírusom od polovice mája. Stalo sa tak len niekoľko týždňov po tom, ako krajina začiatkom júla uvoľnila protipandemické opatrenia, informovala agentúra DPA.

Turecké ministerstvo zdravotníctva v piatok zaznamenalo za uplynulých 24 hodín 60 úmrtí a 11.000 nových prípadov nákazy, čo je najviac od polovice mája. Počet prípadov v Turecku stúpa od začiatku júla, kedy v krajine uvoľnili protipandemické opatrenia.

Turecký minister zdravotníctva Fahrettin Koca v piatok vyzval obyvateľstvo, aby sa dalo zaočkovať, a zdôraznil dôležitosť prísnych preventívnych opatrení.

V Turecku dostalo aspoň prvú dávku vakcíny približne 46 percent obyvateľov. V krajine používajú dve protikoronavírusové vakcíny - očkovaciu látku od čínskej farmaceutickej spoločnosti Sinovac a látku od konzorcia Pfizer/BioNTech.

V krajine v uplynulom období stúpa aj podiel prípadov nákazy variantom delta, uvádza DPA. Turecko však zatiaľ nezverejnilo žiadne oficiálne údaje, ktoré by ukazovali, aký percentuálny počet prípadov tvorí tento variant, po prvýkrát zaznamenaný v Indii.