Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 6. jún 2023Meniny má Norbert
< sekcia Koronavírus

Nitriansky okres napokon získal žolíka, pomôže mu až po lockdowne

Nitra, foto z archívu. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Vakcíny proti ochoreniu COVID-19 mohli záujemcovia vďaka kampani dostať v obchodnom centre Mlyny a v poliklinikách na sídlisku Chrenová a Klokočina.

Nitra 25. novembra (TASR) - V Nitrianskom okrese sa v priebehu posledných týždňov podarilo dosiahnuť viac ako 65-percentnú zaočkovanosť ľudí vo veku nad 50 rokov. V prípade, že po odvolaní aktuálneho lockdownu začne opäť platiť COVID automat, okres bude mať žolíka, vďaka ktorému už nespadne do čiernej farby.

S kampaňou za zvýšenie zaočkovanosti prišlo ešte začiatkom novembra mesto Nitra. Jej cieľom bolo zvýšiť počet očkovaných v okrese. Vakcíny proti ochoreniu COVID-19 mohli záujemcovia vďaka kampani dostať v obchodnom centre Mlyny a v poliklinikách na sídlisku Chrenová a Klokočina. V uplynulých dňoch sa očkovalo aj v kultúrnych domoch v mestských častiach Zobor, Dražovce, Janíkovce, Krškany a Kynek.

Záujemcovia sa okrem toho môžu nechať zaočkovať aj vo veľkokapacitných centrách Nitrianskeho samosprávneho kraja na Slančíkovej ulici v Nitre a v poliklinikách v Šali a Štúrove. Svoje očkovacie centrá majú aj nemocnice v kraji.

Celková zaočkovanosť v okrese Nitra je podľa údajov z Inštitútu zdravotných analýz 47,7 percenta. Zaočkovanosť vo vekovej skupine nad 50 rokov je 65,02 percenta a okres túto hranicu prekročil o šesť zaočkovaných ľudí. Ďalšími okresmi v Nitrianskom kraji, ktoré v tejto vekovej kategórii preskočili hranicu 65 percent, sú okresy Šaľa a Komárno so 67,81- a 66,4-percentnou zaočkovanosťou. Najhoršie je na tom Topoľčiansky okres, kde je 56,97 percenta zaočkovaných ľudí nad 50 rokov pri celkovej zaočkovanosti 39,5 percenta.