Quantcast
< sekcia Koronavírus

O očkovanie v ambulanciách dosiaľ prejavilo záujem 523 lekárov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Najväčší záujem o očkovanie v ambulanciách hlásia podľa rezortu zdravotníctva z Prešovského kraja.

Bratislava 26. júla (TASR) - O očkovanie v ambulanciách prejavilo záujem 523 lekárov, z toho aktuálne očkuje približne 70 lekárov. Pre TASR to povedala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová s tým, že zmluvy sa postupne spracúvajú a v teréne pribúdajú aj ďalší lekári.

Najväčší záujem o očkovanie v ambulanciách hlásia podľa rezortu zdravotníctva z Prešovského kraja, kde je aktuálne zapojených 100 ambulancií. Po ňom nasleduje Žilinský kraj, v ktorom sa zapojilo 88 ambulantných lekárov. Naopak, najnižší záujem o očkovanie v ambulancii je v Trenčianskom kraji, kde je ich prihlásených 40.

Zhodne, po 75 ambulancií je prihlásených v Trnavskom a Košickom kraji a 67 je zapojených v Banskobystrickom kraji. V Nitrianskom kraji je zapojených do očkovania 61 ambulancií a v Bratislavskom 60 ambulancií.

Eliášová dodala, že doposiaľ sa v ambulanciách zaočkovalo proti ochoreniu COVID-19 takmer 450 ľudí. MZ SR očakáva, že celkový počet však bude vyšší, nakoľko lekár musí očkovanie zadať do systému do siedmich dní.