Quantcast
< sekcia Koronavírus

Občania SR sa na Slovensko dostanú len cez veľké hraničné priechody

Na snímke policajné kontroly so zvýšenými opatreniami v súvislosti s koronavírusom na hraniciach s Rakúskom v Bergu 13. marca 2020. Foto: TASR - Jakub Kotian

Na otvorených hraničných priechodoch budú hasiči v súvislosti s výskytom nového koronavírusu merať teplotu, policajti rozdávať letáky a upozorňovať ľudí na povinnú karanténu.

Bratislava 13. marca (TASR) – Občania SR sa na územie Slovenska dostanú len cez veľké hraničné priechody, malé sú zatvorené. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Denisa Bárdyová.

Na otvorených hraničných priechodoch budú hasiči v súvislosti s výskytom nového koronavírusu merať teplotu, policajti rozdávať letáky a upozorňovať ľudí na povinnú karanténu. "Kto nemá pobyt na Slovensku, cez hranice sa na územie SR nedostane," pripomenula Bárdyová. Dodala, že tieto opatrenia sa týkajú všetkých hraničných priechodov okrem Poľska, avšak polícia monitoruje pohyb a správanie sa občanov aj tam.

Zatvorený je hraničný priechod s Českou Republikou Červený Kameň – Nedašova Lhota. S Maďarskom sú uzatvorené priechody Schengenská cesta medzi Čunovom – Rajkou, Obec Peťov – most cez hraničnú rieku, Kalonda – Ipolytarnoc, Tachty – Cered, Lenartovce – Banréve, Hosťovce – Tornádska, Buzica – Butos, Perín – Hidasnemeti, Slovenské Nové Mesto – Sátorljaújhely – peší, Trstená pri Hornáde – Keked, Skaroš – Holohaza, Veľký Kamenec – Pácin a Pribeník – Lácacséke. S Rakúskom sú zatvorené priechody Záhorská Ves – Angern – kompa a Bratislava – Kopčianska ulica priechod do Rakúska.

Otvorené hraničné priechody s Českou republikou sú Čadca – Milošová – Šance, Svrčinovec – Mosty u Jablunkova, Klokočov – Bíla, Makov – Bíla-Bumbálka, Horné Srnie – Brumov-Bylnice, Drietoma – Starý Hrozenkov, Nová Bošáca – Březová, Moravské Lieskové – Strání, Lysá pod Makytou – Střelná, Vrbovce – Velká nad Veličkou, Brodské – Břeclav (diaľnica), Brodské – Lanžhot, Holíč – Hodonín, Skalica- Sudoměřice (nová cesta) a Skalica - Sudoměřice (stará cesta).

S Rakúskom sú otvorené priechody Bratislava – Jarovce - Kittsee (diaľnica), Bratislava – Jarovce- Kittsee (stará cesta), Bratislava – Petržalka – Berg a Moravský Svätý Ján – Hohenau.

S Maďarskom sú otvorené hraničné priechody Bratislava Čunovo – Rajka (diaľnica aj stará cesta), Medveďov – Vámosszabadi, Komárno – Komárom, Štúrovo – Esztergom, Salka – Letkés, Šahy – Parassapuszta, Slovenské Ďarmoty – Balssagyarmat, Šiatorská Bukovinka – Salgótarján Kráľ – Bánréve, Milhosť – Tornyosnémeti (kraj KE), Hraničný prechod Milhosť – Tornyosnémeti (kraj BB) a Slovenské Nové Mesto – Sátoraljaújhely.