Quantcast
< sekcia Koronavírus

Od stredy budú môcť na Maltu cestovať len zaočkovaní s certifikátom

La Valletta, Malta Foto: TASR/AP

Na Malte sú podľa informácií rezortu slovenskej diplomacie opätovne otvorené obchody a vonkajšie trhy, bary, kluby, kiná a divadlá.

Bratislava 13. júla (TASR) - Od stredy (14. 7.) budú môcť na Maltu cestovať len zaočkované osoby s očkovacím certifikátom vydaným na Malte, v EÚ alebo Spojenom kráľovstve. Vzťahuje sa to aj na deti nad 12 rokov. Na svojom webe o tom informuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

"Od ukončenia očkovacieho cyklu musí uplynúť 14 dní. Deti do 12 rokov musia predložiť RT-PCR test na ochorenie COVID-19 nie starší ako 72 hodín," uviedlo MZVEZ. Z testovania majú výnimku deti do piatich rokov. Deti môžu vstupovať na Maltu len v sprievode zaočkovaných rodičov.

Na Malte sú podľa informácií rezortu slovenskej diplomacie opätovne otvorené obchody a vonkajšie trhy, bary, kluby, kiná a divadlá. Od stredy majú byť zatvorené jazykové školy. Skupinové stretávanie je obmedzené na maximálne šesť osôb. "Nie je povinné nosiť rúška na pláži a pri bazénoch, ale odporúča sa to. V interiéroch platí povinnosť nosiť rúško s výnimkou detí do troch rokov, ľudí, ktorí majú problémy s dýchaním, nosenia pri športe, respektíve pri komunikácii s hluchonemými," dodal rezort.