Quantcast
< sekcia Koronavírus

Počet prípadov nákazy v Šanghaji aj napriek lockdownu stále rastie

Obyvatelia stoja v rade počas testovania na ochorenie COVID-19 v Pekingu 5. apríla 2022. Čína vyšle viac ako 10.000 zdravotníckych pracovníkov z celej krajiny do Šanghaja, vrátane 2000 vojenských zdravotníkov na lepšie zvládnutie situácie v súvislosti s rýchlym šírením nového koronavírusu. Zdravotníctvo v najľudnatejšom čínskom meste Šanghaj sa nachádza na "pokraji zrútenia" v dôsledku prepuknutia nákazy nového koronavírusu. Foto: TASR/AP

Lockdown vo finančnom centre Číny trvá už dva týždne. Počas neho mnoho obyvateľov začalo ponedostatku potravín alebo nemá prístup k liekom.

Peking 13. apríla (TASR) - Počet nakazených covidom v čínskom meste Šanghaj aj napriek rozsiahlemu lockdownu stále rastie, uviedli v stredu miestni činitelia s tým, že za utorok bolo hlásených 26.330 novonakazených. TASR túto informáciu prevzala od agentúry DPA.

Šanghaj je centrom dosiaľ najväčšieho ohniska nákazy v Číne od začiatku pandémie, ktoré je zodpovedné za drvivú väčšinu z takmer 28.000 nových infekcii odhalených v Číne za uplynulých 24 hodín. Väčšina nakazených však podľa zdravotníckych úradov nemá žiadne príznaky.

Napriek pondelkovému oznamu šanghajských úradov, že proticovidové opatrenia začnú postupne uvoľňovať, pre drvivú väčšinu obyvateľov tohto 26-miliónového veľkomesta stále platia rôzne obmedzenia.

Väčšina obchodov je zatvorená a na cestách platí zákaz osobnej automobilovej dopravy, ale ľudia môžu od stredy opustiť svoje domovy. V oblastiach, kde v uplynulých dvoch týždňoch testy neodhalili nakazených, bol zrušený zákaz vychádzania.

Lockdown vo finančnom centre Číny trvá už dva týždne. Počas neho mnoho obyvateľov začalo ponedostatku potravín alebo nemá prístup k liekom.

Lockdown vo finančnom centre Číny trvá už dva týždne. Počas nich už mnoho obyvateľov začalo pociťovať nedostatok potravín a prestalo mať prístup k liekom.