Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 17. jún 2024Meniny má Adolf
< sekcia Koronavírus

Počet prípadov ochorenia COVID-19 v okrese Stará Ľubovňa rapídne klesá

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

V Ľubovnianskej nemocnici je momentálne takmer 30 hospitalizovaných s ochorením COVID-19, z nich jeden pacient potrebuje podporu umelej pľúcnej ventilácie.

Stará Ľubovňa 1. marca (TASR) - Počet prípadov ochorenia COVID-19 v okrese Stará Ľubovňa výrazne klesá. Tamojšia regionálna hygienička Mária Mancalová TASR informovala, že počas uplynulého týždňa zaevidovali dohromady viac ako 740 nakazených, čo je o 523 menej ako týždeň predtým.

Pozitivita PCR testov je však stále veľmi vysoká a dosiahla takmer 60 percent. "Za ôsmy kalendárny týždeň evidujeme najviac, a to 244 pozitívnych v Starej Ľubovni, 56 prípadov bolo v Novej Ľubovni, nasledujú Jakubany, Vyšné Ružbachy, Plaveč, Podolínec a 28 nakazených bolo v obci Hniezdne," konkretizovali Mancalová.

V Ľubovnianskej nemocnici je momentálne takmer 30 hospitalizovaných s ochorením COVID-19, z nich jeden pacient potrebuje podporu umelej pľúcnej ventilácie. Dve pacientky ležia na tamojšej gynekológii a na detskom oddelení je aj päť detí nakazených novým koronavírusom. "V zariadeniach sociálnych služieb na území okresu bolo sedem potvrdených prípadov u klientov a ďalších desať u zamestnancov," dodala Mancalová.

Od začiatku pandémie malo pozitívny antigénový či PCR test na nový koronavírus takmer 20.000 ľudí okrese na severe Spiša.