Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 18. jún 2024Meniny má Meniny má Vratislav
< sekcia Koronavírus

Počty nových prípadov v okrese Rožňava prekonali doterajšie maximum

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Podľa regionálneho hygienika tvorili osoby staršie ako 65 rokov len 3,4 percentá z celkového počtu nových prípadov, koronavírus sa však výraznejšie šíri u detí.

Rožňava 2. februára (TASR) – Počty nových prípadov ochorenia COVID-19 v okrese Rožňava už prekonali doterajšie maximá z predchádzajúcej vlny pandémie nového koronavírusu. Ako pre TASR uviedol regionálny hygienik Jozef Varga, na základe aktuálneho vývoja predpokladá, že v okrese dominuje variant omikron.

"V štvrtom kalendárnom týždni sme evidovali nárast ochorení COVID-19 o 130 percent. Sedemdňová incidencia dosiahla 924 prípadov na 100.000 obyvateľov," priblížil Varga. Ako dodal, situácia v rožňavskej nemocnici je napriek tomu zatiaľ stabilizovaná.

Podľa regionálneho hygienika tvorili osoby staršie ako 65 rokov len 3,4 percentá z celkového počtu nových prípadov, koronavírus sa však výraznejšie šíri u detí. "Z celkového počtu ochorení COVID-19 bolo 34 percent u detí do 18 rokov. Za minulý týždeň sme evidovali výskyt ochorenia v deviatich triedach materských škôl, v 73 triedach základných škôl a v 16 triedach stredných škôl," poznamenal Varga.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Rožňave predpokladá v prostredí infekčnejšieho variantu omikron aj v najbližšom období ďalší prudký nárast nových prípadov. Dôvodom má byť aj nízka zaočkovanosť v okrese Rožňava, kde je dvoma dávkami vakcíny proti ochoreniu COVID-19 zaočkovaných približne 41 percent obyvateľov. Tretiu dávku očkovania absolvovalo vyše 22 percent obyvateľov okresu.