Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 30. marec 2026Meniny má Vieroslava
< sekcia Koronavírus

Premiér Morawiecki mal negatívny test, ale zostáva v karanténe

Poľský premiér Mateusz Morawiecki, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Predseda vlády opätovne v stredu na Facebooku potvrdil, že aj v čase jeho izolácie vláda funguje v normálnom režime.

Varšava 14. októbra (TASR) – Poľský premiér Mateusz Morawiecki mal negatívny test na nový koronavírus. Naďalej však zostáva v domácej karanténe, napísal v stredu na Twitteri hovorca poľskej vlády Piotr Müller.

Negatívny výsledok premiérovho testu bol známy už v utorok večer, píše agentúra PAP. Morawieczki sa však naďalej nachádza v karanténe, pretože povinná domáca izolácia pre potenciálne nakazené osoby bez symptómov trvá v Poľsku desať dní.

Morawiecki sa nechal otestovať po tom, ako v utorok zistil, že prišiel minulý piatok do kontaktu s osobou infikovanou koronavírusom, informuje agentúra PAP.

Šéf kancelárie premiéra Michal Dworczyk tiež informoval o tom, že Morawiecki je jediným vládnym predstaviteľom, ktorý sa v súčasnosti nachádza v karanténe. Dodal však, že jeden z príslušníkov poľskej Služby ochrany štátu, ktorý s premiérom spolupracuje, mal pozitívny test na koronavírus.

Predseda vlády opätovne v stredu na Facebooku potvrdil, že aj v čase jeho izolácie vláda funguje v normálnom režime. „Napriek tomu, že som v karanténe, moja vláda funguje normálne. Karanténa nie je dovolenka ani oddych. V boji proti výzvam, ktorým Poľsko v súčasnosti čelí, tu slabosť nemá miesto," napísal.