Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 6. jún 2023Meniny má Norbert
< sekcia Koronavírus

Pred Úradom vlády ľudia opäť protestovali proti vláde a opatreniam

Na snímke účastníci protestu proti vládnym opatreniam v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 na Námestí slobody 17. júla 2021 v Bratislave. Foto: FOTO TASR - Pavol Zachar

Opatrenia na hraniciach vnímajú ako šikanovanie. Avizovali blokáciu hraničných priechodov počas najbližšej stredy (21. 7.).

Bratislava 17. júla (TASR) - Stovky ľudí prišli opäť po týždni prejaviť na bratislavské Námestie slobody nesúhlasný postoj k vláde SR a prijímaným opatreniam v súvislosti s bojom proti novému koronavírusu. Okrem iného v sobotu popoludní neďaleko Úradu vlády SR kritizovali aj nákup antigénových testov a samotné testovanie.

"Boja sa ľudí," odkázali zúčastnení súčasnej vláde a vyzvali ju k demisii. Tvrdia, že nezvláda riadenie štátu. Kritizovali tiež prezidentku SR Zuzanu Čaputovú a rozhodnutie Ústavného súdu SR, že referendum o skrátení volebného obdobia by nebolo v súlade s ústavou.

Opatrenia na hraniciach vnímajú ako šikanovanie. Avizovali blokáciu hraničných priechodov počas najbližšej stredy (21. 7.).

Protestujúci si pripomenuli aj sobotné výročie Deklarácie zvrchovanosti SR. Zvrchovanosť je podľa ich názoru "ubíjaná a pošliapavaná".

"Protest sa uskutočnil bez narušenia verejného poriadku," potvrdil pre TASR bratislavský krajský hovorca Michal Szeiff.