Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 1. jún 2023Meniny má Žaneta
< sekcia Koronavírus

Čaputová: Najhoršie máme za sebou, no na covid stále zomierajú ľudia

Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Pamätný deň Čaputová označila za príležitosť uctiť si pamiatku obetí a zároveň sa poďakovať lekárom, sestrám a zdravotníkom za ich ochotu pomáhať, obetovať čas, energiu či zdravie počas krízy.

Bratislava 6. marca (TASR) - Pandémia ochorenia COVID-19 ešte nie je uzavretou kapitolou, hoci najhoršie máme za sebou. Pri príležitosti pondelňajšieho Dňa obetí pandémie COVID-19 na to upozornila prezidentka SR Zuzana Čaputová.

"Každý deň sa vyskytujú nové prípady covidu, ešte stále na toto ochorenie zomierajú ľudia," skonštatovala na sociálnej sieti. Pripomenula, že pandémia si na Slovensku vyžiadala vyše 21.000 obetí.

Pamätný deň označila za príležitosť uctiť si pamiatku obetí pandémie a zároveň sa poďakovať lekárom, sestrám a zdravotníkom za ich ochotu pomáhať, obetovať čas, energiu či zdravie počas krízy.

Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) v tejto súvislosti uviedol, že ochorenie COVID-19 zanechalo v spoločnosti rany, z ktorých sa bude dlho spamätávať. "Aj pre pamiatku tých, ktorí vírusu podľahli, musíme vybudovať odolnejšie Slovensko," skonštatoval s tým, že treba odolnejšie zdravotníctvo, školstvo či kybernetické prostredie.

Slovensko si Deň obetí pandémie COVID-19 tento rok pripomína po prvýkrát. Ide o jeden z dvoch nových pamätných dní, ktoré priniesla vlaňajšia novela zákona o štátnych sviatkoch, dňoch pracovného pokoja a pamätných dňoch. Pamätný deň si pripomíname 6. marca, pretože v tento dátum v roku 2020 sa potvrdil prvý prípad nákazy koronavírusom na Slovensku.