Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 6. jún 2023Meniny má Norbert
< sekcia Koronavírus

Prievidza opätovne otvorila športoviská pre verejnosť

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Športoviská sú otvorené v zmysle nariadení na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19.

Prievidza 21. januára (TASR) - Mesto Prievidza v týchto dňoch opätovne otvorilo svoje športoviská pre verejnosť. Obyvatelia môžu využívať služby športovej haly a zimného štadióna, od víkendu i mestskej krytej plavárne. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

Športová hala od 19. januára opäť ponúka na základe objednávky komerčné využitie svojich priestorov na gymnastickú a zápasnícku činnosť, prípadne prenájom palubovky. Od budúceho týždňa bude môcť verejnosť využiť i služby sauny.

Dvere pre návštevníkov krytej plavárne sa opätovne otvoria 22. januára. Zaplávať si tam budú môcť obyvatelia v tento deň od 11.30 h do 20.00 h, 23. januára bude z technických príčin športovisko zatvorené. Presný rozpis časov nájdu záujemcovia na stránke Technických služieb mesta Prievidza (TSMPD).

Možnosť bezplatného verejného korčuľovania budú môcť počas nadchádzajúceho víkendu 22. a 23. januára využiť obyvatelia na zimnom štadióne. Športovisko bude otvorené od 14.00 h do 15.15 h. Rozpis otváracích hodín na ďalšie dni budú TSMPD pravidelne aktualizovať na svojej internetovej stránke.

"Prevádzkovanie mobilnej ľadovej plochy v centre mesta, žiaľ tento rok nebolo možné pre obmedzenia v závere minulého roka. Rozhodli sme sa prvý víkend po uvoľnení opatrení sprístupniť verejné korčuľovanie bez vyberania vstupného," vysvetlila primátorka Katarína Macháčková. Prvým víkendom bez vyberania vstupného chce samospráva podľa nej podporiť návrat detí a mladých ľudí k športovým aktivitám.

Športoviská sú otvorené v zmysle nariadení na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19.