Quantcast
< sekcia Koronavírus

Rakúska komisia odporučila tretiu dávku pre všetkých nad 18 rokov

Na archívnej snímke očkovanie 3. dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 v Ružinovskom domove seniorov 26. októbra 2021 v Bratislave. Foto: TASR - Jakub Kotian

Mimoriadne dôležitá je podľa neho vakcinácia posilňujúcou dávkou pre ľudí nad 65 rokov a rizikových pacientov.

Viedeň 2. novembra (TASR) - Rakúska komisia pre očkovanie (NIG) v utorok odporučila, aby sa treťou dávkou vakcíny proti novému koronavírusu pol roka po druhej dávke dali zaočkovať všetky osoby nad 18 rokov. Informovala o tom agentúra APA.

Minister zdravotníctva Wolfgang Mückstein uviedol, že na zasadnutí komisie jej členovia konštatovali, že "ochrana po očkovaní po šiestich mesiacoch značne klesá". Mimoriadne dôležitá je podľa neho vakcinácia posilňujúcou dávkou pre ľudí nad 65 rokov a rizikových pacientov.

Komisia odporučila tiež všetkým osobám, ktoré sa nechali zaočkovať jednodávkovou vakcínou od spoločnosti Johnson & Johnson, aby sa čo najskôr dali očkovať i druhou dávkou.

Mückstein apeloval na obyvateľstov, aby sa čo najskôr a plošne dali očkovať i proti chrípke. Po tom, čo sa vlani sezónna chrípka v dôsledku protipandemických opatrení výraznejšie neprejavila, odborníci tento rok očakávajú silnú vlnu chrípky, varoval.