Quantcast
< sekcia Koronavírus

Ranný filter v škôlkach bude povinný, pre ostatné školy dobrovoľný

Ilustračná fotka. Foto: TASR - František Iván

V dokumente sa uvádza, že školy a školské zariadenia majú zriadenú izolačnú miestnosť s priamym vetraním. Tá slúži na umiestnenie osoby s príznakmi ochorenia COVID-19.

Bratislava 19. augusta (TASR) - Ranný filter bude pre materské školy povinný. Uvádza sa to v dokumente Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR s názvom Zelená otvoreným školám na školský rok 2022/2023.

"Odporúčame ostatným druhom škôl vykonávať ranný filter z dôvodu zaistenia bezpečnosti a ochrany zdravia žiakov v nadväznosti na aktuálnu epidemickú situáciu v danej škole," píše rezort školstva v dokumente. V prípade, že žiak pri rannom filtri prejavuje akýkoľvek príznak ochorenia COVID-19, je potrebné bezodkladne informovať rodiča, aby si ho prišiel vyzdvihnúť. Do tej doby je žiak umiestnený v izolačnej miestnosti.

V dokumente sa uvádza, že školy a školské zariadenia majú zriadenú izolačnú miestnosť s priamym vetraním. Tá slúži na umiestnenie osoby s príznakmi ochorenia COVID-19 alebo iného infekčného ochorenia.

V novom školskom roku budú školy fungovať ako v čase pred pandémiou. Do lavíc žiaci zasadnú bez nutnosti nosenia rúšok, izolácia bude len pre pozitívnu osobu. Riaditeľ školy v prípade zlej pandemickej situácie bude mať možnosť zatvoriť triedu na päť dní, či vyhlásiť chrípkové prázdniny.