Quantcast
< sekcia Koronavírus

Rezort zdravotníctva upozorňuje na krátkodobý nedostatok molnupiraviru

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Liek je určený pre pacientov s rizikom ťažkého priebehu ochorenia COVID-19. Rizikovým pacientom ho môže indikovať aj všeobecný lekár.

Bratislava 6. apríla (TASR) – Rezort zdravotníctva upozorňuje na krátkodobý nedostatok antivirotického lieku Lagevrio s obsahom liečiva molnupiravir vo verejných lekárňach pre výdaj na základe receptu a e-receptu. Liek je naďalej dostupný v nemocničných lekárňach a pre podávanie v ambulanciách urgentného príjmu. TASR o tom informovali z komunikačného odboru Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR s tým, že situáciu intenzívne riešia.

Liek je určený pre pacientov s rizikom ťažkého priebehu ochorenia COVID-19. Rizikovým pacientom ho môže indikovať aj všeobecný lekár. "U pacienta je vyžadovaný pozitívny výsledok testu, ako aj zaradenie medzi osoby so zvýšeným rizikom ťažkého priebehu," priblížilo ministerstvo.

Ako ďalej informovalo, na základe rozhodnutia ošetrujúceho lekára môže byť pacientovi so zvýšeným rizikom závažného priebehu ochorenia COVID-19 indikovaná aj terapia liekom Veklury formou ambulantnej starostlivosti.