Quantcast
< sekcia Koronavírus

S. Niinistö nakazený covidom dostal zápal pľúc, ale nemocnicu opúšťa

Na archívnej snímke Sauli Niinistö. Foto: TASR/AP

V dôsledku nákazy musel prezident odložiť návštevu susedného Nórska.

Helsinki 27. apríla (TASR) - Fínsky prezident Sauli Niinistö, ktorý sa nakazil koronavírusom, v stredu oznámil, že dostal aj zápal pľúc. Nakoľko sa však jeho zdravotný stav celkovo zlepšil, z nemocnice je už prepustený, uviedol na sociálnej sieti Facebook. TASR prevzala správu z agentúry AFP.

"Korona ustúpila a postihol ma zápal pľúc," napísal 73-ročný Niinistö na Facebooku. Dodal, že horúčka mu poklesla o tri stupne Celzia. Personálu nemocnice sa poďakoval s tým, že v ďalšej liečbe bude pokračovať doma.

Niinistö strávil tento týždeň "niekoľko dní" v nemocnici po tom, čo mu 19. apríla diagnostikovali ochorenie COVID-19. V dôsledku nákazy musel prezident odložiť návštevu susedného Nórska.

Prezident Fínska má 18. mája navštíviť Švédsko. Obe krajiny v súčasnosti zvažujú, že požiadajú o členstvo v NATO, pričom sa očakáva, že tak spravia spoločne.

Fíni boli v minulosti proti členstvu svojej krajiny v Severoatlantickej aliancii, avšak v dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu podpora vstupu do NATO v prieskumoch verejnej mienky prudko stúpla, dodáva AFP.