Quantcast
< sekcia Koronavírus

Počet obetí požiaru v severomacedónskej nemocnici stúpol na 14

Zamestnanec tlačí vedľa policajta zhorené nemocničné postele počas vyšetrovania na mieste zhoreniska nemocnice pre covidových pacientov v severomacedónskom meste Tetovo 9. septembra 2021. Foto: TASR/AP

Kliniku v Tetove postavili len vlani za účelom liečby pacientov s ochorením COVID-19

Skopje 9. septembra (TASR) – Najmenej 14 ľudí prišlo o život pri požiari, ktorý vypukol v stredu v nemocnici pre covidových pacientov v meste Tetovo v Severnom Macedónsku. Aktualizovanú bilanciu priniesla vo štvrtok agentúra AFP.

„V centre pre liečbu COVID-19 v Tetove sa stala obrovská tragédia. Požiar spôsobila explózia. Plamene sa podarilo uhasiť, ale mnoho ľudí prišlo o život," napísal na sociálnej sieti Twitter tamojší premiér Zoran Zaev.

Pozostalým po obetiach vyjadril úprimnú sústrasť aj minister zdravotníctva Venko Filipče. Ten v príspevku na Twitteri uviedol, že že lekári sa snažia zachrániť „životy viacerých zranených".

Miestne médiá medzičasom zverejnili zábery z obrovského požiaru, ktorý vypukol v nemocnici na západe Tetova približne o 21.00 h. AFP približuje, že hasičom sa plamene podarilo uhasiť po zhruba 45 minútach. Príčina požiaru bezprostredne známa nebola. Úrady už začali incident oficiálne vyšetrovať.

Forenzný expert vyšetruje na mieste zhoreniska nemocnice pre covidových pacientov v severomacedónskom meste Tetovo 9. septembra 2021.
Foto: TASR/AP


Kliniku v Tetove postavili len vlani za účelom liečby pacientov s ochorením COVID-19, pripomína AFP. V Severnom Macedónsku narastá už od polovice augusta počet nových prípadov koronavírusu. Tamojšiu vládu to donútilo sprísniť epidemiologické opatrenia, v súvislosti ktorými sa teraz napríklad občania pri vstupe do kaviarní či reštaurácií preukazujú tzv. covidpasmi, uvádza Reuters.

V tejto dvojmiliónovej krajine pribudlo za ostatných 24 hodín 701 nových prípadov nákazy koronavírusom a 24 súvisiacich úmrtí. Jeden z najvyšších výskytov nákazy v krajine pritom aktuálne zaznamenáva práve mesto Tetovo obývané prevažne etnickými Albáncami.