Quantcast
< sekcia Koronavírus

Slovinsko zastaví verejnú dopravu, koronavírus potvrdili u 219 ľudí

Maďarský zdravotník kontroluje telesnú teplotu šoférovi zo Slovinska v rámci preventívneho opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu na parkovacom mieste diaľnice M70 neďaleko maďarského mesta Csörnyeföld 12. marca 2020. Foto: TASR/AP

V Slovinsku na prítomnosť patogénu v tele otestovali doposiaľ 6156 ľudí. Koronavírus v nedeľu popoludní potvrdili u 219 ľudí.

Ľubľana 15. marca (TASR) - Slovinsko zastaví hromadnú dopravu v krajine v snahe predísť šíreniu nového typu koronavírusu. Nariadenie začne platiť v nedeľu o polnoci. Informovala o tom agentúra STA s tým, že aktuálne sa počet nakazených v krajine zvýšil na 219.

Vláda okrem zákazu verejnej dopravy vydala nariadenie vzťahujúce sa na taxislužby. Taxikári budú smieť vziať cestujúcich iba vtedy, pokiaľ "náležite vydezinfikovali tie časti vozidla, ktoré sú v pravidelnom fyzickom kontakte s cestujúcim".

V Slovinsku podľa agentúry STA na prítomnosť patogénu v tele otestovali doposiaľ 6156 ľudí. Koronavírus v nedeľu popoludní potvrdili u 219 ľudí. Oznámila to vláda na Twitteri.

Koronavírus SARS-CoV-2 spôsobuje ochorenie COVID-19. Prvýkrát ho identifikovali vlani v decembri v Číne, odkiaľ sa rozšírilo do celého sveta a spôsobilo globálnu pandémiu.

Počet úmrtí v dôsledku pandémie koronavírusu, respektíve ochorenia COVID-19, už na celom svete v nedeľu presiahol číslo 6000. Novým koronavírusom sa dosiaľ nakazilo 159.844 ľudí.