Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Koronavírus

Trnavská nemocnica mala v júni iba troch pacientov s COVID-19

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Oliver Ondráš

V závere mesiaca nemala žiadneho takéhoto pacienta na lôžkovom oddelení. V júni neeviduje ani žiadne úmrtie pacienta.

Trnava 6. júla (TASR) – Fakultná nemocnica (FN) Trnava hospitalizovala počas júna iba troch pacientov s ochorením COVID-19. V závere mesiaca nemala žiadneho takéhoto pacienta na lôžkovom oddelení. V júni neeviduje ani žiadne úmrtie pacienta. TASR o tom informoval hovorca FN Matej Martovič.

Lôžka, ktoré boli reprofilizované na COVID lôžka, už dnes slúžia na bielu medicínu, keďže je epidemiologická situácia priaznivá. Na prípadné potreby hospitalizácie pacientov s ochorením COVID-19 je momentálne určená klinika infektológie,“ doplnil hovorca. Vo vrcholnej fáze druhej vlny pandémie mala FN k dispozícii 164 lôžok, ktoré reprofilizovala na viacerých svojich oddeleniach a klinikách.

V máji v nej pribudlo spolu 16 hospitalizácií pacientov s ochorením COVID-19 a 11 úmrtí. V priebehu apríla prijali celkovo 103 ľudí s COVID-19, 46 pacientov zomrelo. Nemocnica má v evidencii za marec 85 úmrtí na toto ochorenie, za február 158 úmrtí, čo je najvyšší počet. V januári zomrelo na COVID-19 vo FN 134, v decembri minulého roka 82, v novembri 37 a v októbri 16 pacientov.