Quantcast
< sekcia Koronavírus

Bývate v bytovke? V rámci prevencie sa radšej vyhnite výťahom

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

ÚVZ odporúča tráviť v spoločných priestoroch bytového domu iba nevyhnutné minimum času a dbať pritom na zvýšenú hygienu.

Bratislava 23. septembra (TASR) - V spoločných priestoroch bytoviek je potrebné pohybovať sa s riadne nasadeným rúškom alebo respirátorom. Používanie výťahu je lepšie obmedziť, ideálne sa mu úplne vyhnúť. S cieľom minimalizovať riziko nákazy novým koronavírusom v každodenných situáciách to odporúča Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

"V spoločných priestoroch bytoviek sa pohybujte s riadne nasadeným respirátorom, ktorý prilieha na pokožku tváre a prekrýva nos a ústa. Chránite tým seba aj svojich susedov, ktorí môžu patriť do rizikovej skupiny," spresnila hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

V prípade, že nie je možné úplne sa vyhnúť používaniu výťahu, nemali by sa v ňom súčasne viezť osoby z rôznych domácností.

Úrad odporúča tráviť v spoločných priestoroch bytového domu iba nevyhnutné minimum času a dbať pritom na zvýšenú hygienu. "Po kontakte s plochami, ktorých sa dotýkajú iní ľudia, ako sú kľučky, madlá či tlačidlá vo výťahu, sa nedotýkajte tváre. Čo najskôr si dezinfikujte alebo umyte ruky," vysvetlila Račková.