Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 31. máj 2023Meniny má Petronela a Petrana
< sekcia Koronavírus

V Británii naďalej klesá počet nakazených novým koronavírusom

Pasažieri s ochrannými rúškami sedia v metre v Londýne, archívne foto. Foto: TASR/AP

V Anglicku prestali 19. júla platiť takmer všetky zvyšné protipandemické opatrenia vrátane nosenia rúšok a dodržiavania rozstupov.

Londýn 26. júla (TASR) - V Británii už piaty deň po sebe klesajú počty osôb nakazených koronavírusom. V nedeľu zaznamenali v krajine 29.173 nových prípadov nákazy, čo je oproti minulotýždňovým (18. júla) 48.161 prípadom výrazný pokles. Informovala o tom v pondelok na svojej webovej stránke stanica BBC.

"Údaje v súčasnosti vyzerajú dobre, minimálne čo sa týka leta," uviedol Paul Hunter, profesor z Východoanglickej univerzity (UEA) v Norwichi. Upozornil však, že zatiaľ nie je možné pozorovať vplyv ukončenia protipandemických obmedzení z minulého pondelka.

V Anglicku prestali 19. júla platiť takmer všetky zvyšné protipandemické opatrenia vrátane nosenia rúšok a dodržiavania rozstupov. Niektorí odborníci varovali, že zrušenie opatrení by mohlo v nadchádzajúcich týždňoch zapríčiniť ďalší nárast počtu nových prípadov, ako aj úmrtí.

Podľa Huntera uvoľnenie opatrení pravdepodobne nespôsobí opätovný nárast počtu prípadov nákazy v krajine. Profesor Mark Woolhouse z Edinburskej univerzity zase naopak uviedol, že v lete môže "dôjsť" k ďalšiemu nárastu prípadov infekcií.

V Británii doteraz zaočkovali najmenej jednou dávkou vakcíny proti COVID-19 už 46.563.452 ľudí, pričom obe dávky dostalo 37.160.659 osôb.