Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 1. jún 2023Meniny má Žaneta
< sekcia Koronavírus

V handlovskej nemocnici zakázali návštevy

Ilustračné foto. Foto: TASR - Pavol Ďurčo

V prípade pacientov v terminálnom štádiu ochorenia alebo z dôvodu návštevy kňaza môže nemocnica udeliť výnimku pri dodržaní prísnych epidemiologických opatrení.

Handlová 22. februára (TASR) - Nemocnica v Handlovej od stredy zakázala návštevy pacientov na svojich lôžkových oddeleniach. K opatreniu pristúpila pre zhoršenú epidemiologickú situáciu v súvislosti s ochorením COVID-19. Informovala o tom námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Lucia Radvanská.

Zákaz návštev na lôžkových oddeleniach platí až do odvolania. "Primárnym zámerom je ochrana nášho personálu a pacientov v dôsledku nepriaznivého vývoja epidemiologickej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19, ale aj zabránenie ďalšiemu šíreniu tohto ochorenia," uviedla Radvanská.

V prípade pacientov v terminálnom štádiu ochorenia alebo z dôvodu návštevy kňaza môže nemocnica udeliť výnimku pri dodržaní prísnych epidemiologických opatrení. Osobné potreby pre pacientov môžu príbuzní odovzdať denne, a to službukonajúcemu personálu na oddelení.