Quantcast
< sekcia Koronavírus

V Trnavskom kraji majú o hlasovanie záujem aj voliči s COVID-19

Na snímke obálky pre komunálne voľby a voľby do VÚC. Foto: TASR - František Iván

Pre obyvateľov okresu Piešťany otvorili podľa zapisovateľky Bronislavy Molnárovej 63 volebných komisií.

Trnava 29. októbra (TASR) – V regióne Trnavy i v okresoch na juhu Trnavského kraja otvorili volebné miestnosti načas a bez problémov. TASR to potvrdili zapisovatelia okresných volebných komisií (OVK).

V okrese Dunajská Streda je voličom v mestách a obciach k dispozícii spolu 126 volebných miestností, podľa zapisovateľky OVK Silvie Sepeši 32 občanov z regiónu, ktorí sú aktuálne chorí na COVID-19 alebo žijú v domácnosti s takýmto voličom, požiadalo z dôvodu ochrany verejného zdravia špeciálnu volebnú komisiu o možnosť voľby. V okrese Galanta je podľa predsedníčky OVK Vlasty Horváthovej otvorených 84 volebných miestností, sedem občanov s COVID-19 požiadalo o voľbu.

Pre obyvateľov okresu Piešťany otvorili podľa zapisovateľky Bronislavy Molnárovej 63 volebných komisií. "V okrese je spolu 31 voličov, ktorí pre toto ochorenie nemôžu prísť na okrsok, a preto požiadali o voľbu doma," uviedla. Okresná volebná komisia pre okresy Trnava a Hlohovec údajom o voličoch prostredníctvom špeciálnej volebnej komisie podľa zapisovateľky Veroniky Vaňovej nedisponuje. V Trnavskom okrese je otvorených 138 volebných okrskov, v okrese Hlohovec 18.