Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 27. september 2023Meniny má Cyprián
< sekcia Koronavírus

V Univerzitnej nemocnici Bratislava povolili návštevy

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Michal Svítok

Pri pacientoch v izolácii alebo v karanténe, vrátane potvrdenej alebo možnej infekcie ochorením COVID-19, sú návštevy povolené len vo výnimočných prípadoch.

Bratislava 16. septembra (TASR) - V Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) povolili návštevy. Pacientov možno navštíviť v stredy, soboty a nedele od 15.00 do 17.00 h. Nemocnica o tom informovala na sociálnej sieti. Návštevy zakázali koncom júna pre zhoršenie situácie v súvislosti s ochorením COVID-19.

"Návštevníci musia mať počas celého pobytu vo vnútorných priestoroch Univerzitnej nemocnice Bratislava prekryté horné dýchacie cesty respirátorom FFP2, N95, FFP3, N100 bez výdychového ventilu v súlade s platnou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva SR," informovala.

Aj hospitalizovaní musia v čase návštevných hodín pri pohybe v interiéroch mimo lôžkovej časti kliniky či oddelenia nosiť respirátor. "Prekrytie dýchacích ciest sa pacientom odporúča aj pri každom kontakte s návštevníkmi," ozrejmila UNB.

Pri pacientoch v izolácii alebo v karanténe, vrátane potvrdenej alebo možnej infekcie ochorením COVID-19, sú návštevy povolené len vo výnimočných prípadoch. "A to na základe povolenia prednostu či primára," dodala nemocnica.