Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 3. jún 2023Meniny má Karolína
< sekcia Koronavírus

V UNLP Košice je potrebné nosiť respirátor alebo dve rúška

Ilustračné foto. Foto: TASR – František Iván

V čase pandémie nemocnica disponovala najväčším počtom lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19.

Košice 5. augusta (TASR) – Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) Košice realizuje od začiatku tohto mesiaca monitoring pacientov a návštev. Okrem merania teploty musí mať každý respirátor alebo dve rúška. Ako pre TASR uviedla hovorkyňa nemocnica Monika Krišková, robia tak v súlade s COVID automatom.

Pripomenula, že nejde o triáž, pri nej platia iné opatrenia. Monitoring v súčasnom nastavení podľa jej slov prebieha v súlade s odporúčaním Ministerstva zdravotníctva SR.

„Každej vstupujúcej osobe do monobloku na Triede SNP a tiež do monobloku na Rastislavovej ulici meria pracovník UNLP teplotu. Zároveň upozorní každého na nutnosť mať v priestoroch UNLP prekryté dýchacie cesty respirátorom FFP2 bez výdychového ventilu, prípadne dvomi rúškami,“ spresnila s tým, že nutnosť nosiť v UNLP respirátor pre návštevy pacientov platí v nemocnici dlhodobo, respektíve od uvoľnenia opatrení pre všetky návštevy.

UNLP je druhým najväčším zdravotníckym zariadením poskytujúcim zdravotnú starostlivosť na Slovensku. Podľa Kriškovej v čase pandémie nemocnica disponovala najväčším počtom lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19.

„Hygienické opatrenia sú v nemocnici nastavené v prospech zdravia pacientov a zdravotníckeho personálu, aby sa zachovala aj naďalej dostupnosť a kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ dodala.