Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 6. jún 2023Meniny má Norbert
< sekcia Koronavírus

Vojaci budú v Sydney kontrolovať, či sú ľudia v karanténe

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Najprísnejší a najdlhší lockdown (obmedzenie pohybu obyvateľstva) prichádza v čase, keď krajina zaznamenáva dlhodobo vysoké počty nových prípadov infekcie.

Sydney 30. júla (TASR) - Do najchudobnejších štvrtí austrálskeho mesta Sydney vyšlú vojakov, aby pomáhali polícii v presadzovaní najťažšej a najdlhšej blokády v súvislosti s pandémiou COVID-19 v meste, kde sa počet infekcií aj napriek päť týždňov trvajúcim obmedzeniam udržiava na vysokej úrovni. Informovala o tom agentúra Reuters.

Najprísnejší a najdlhší lockdown (obmedzenie pohybu obyvateľstva) prichádza v čase, keď krajina zaznamenáva dlhodobo vysoké počty nových prípadov infekcie. Mestská samospráva päťmiliónového Sydney nariadila obyvateľom ostať doma z dôvodu rozšírenia vysoko nákazlivého variantu delta.

Najviac postihnutými nákazou sú predmestia Sydney. Od pondelka bude austrálska armáda pomáhať polícii v kontrolách, či sa ľudia s povinnosťou karantény zdržiavajú doma.

Ľudia žijúci na postihnutých predmestiach sa musia zdržiavať maximálne päť kilometrov od domova a každé tri dni sa podrobovať testom, aby im bolo umožnené vykonávať nevyhnutnú zamestnaneckú činnosť mimo oblasti.