Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 1. jún 2023Meniny má Žaneta
< sekcia Koronavírus

Viac ako 356.000 dávok vakcín podal Trnavský kraj od začiatku roka

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

TTSK začal očkovať 20. februára vo svojom prvom VKOC na Strednej zdravotníckej škole v Trnave.

Trnava 30. decembra (TASR) - Trnavský samosprávny kraj (TTSK) očkoval proti ochoreniu COVID-19 v troch veľkokapacitných očkovacích centrách (VKOC) aj v období medzi sviatkami. Počas posledných očkovacích dní v roku 2021, ktorými boli 28. a 29. december, dostalo vakcínu od Pfizer/BioNTech 9785 ľudí. Celkovo bolo od začiatku roka podaných vo VKOC spolu vyše 356.000 dávok vakcín. Informoval o tom predseda TTSK Jozef Viskupič.

V utorok (28. 12.) bolo vo VKOC v Dunajskej Strede zaočkovaných 2530 záujemcov, v Skalici dostalo vakcínu 1338 ľudí. Vo VKOC v Trnave prebiehalo očkovanie aj v stredu (29. 12.) a dohromady v ňom bolo zaočkovaných 5917 záujemcov. „Najviac sme podali tretích, posilňujúcich dávok vakcín, ktoré sú účinnou ochranou pred novým variantom koronavírusu omikron,“ skonštatoval Viskupič.

TTSK začal očkovať 20. februára vo svojom prvom VKOC na Strednej zdravotníckej škole v Trnave. V marci otvoril ďalšie dve centrá, na Strednej odbornej škole rozvoja vidieka v Dunajskej Strede a na Strednej zdravotníckej škole v Skalici. Počas mája rozšíril možnosti očkovania vďaka otvoreniu VKOC na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch a v Mestskej športovej hale v Trnave. Očkovalo sa všetkými dostupnými vakcínami od AstraZenecy, Pfizer/BioNTech, Moderny, Johnson & Johnson a vakcínou Sputnik V. V októbri samosprávny kraj spustil očkovanie treťou dávkou vakcíny.

Okrem toho TTSK zabezpečoval aj výjazdové očkovanie, prostredníctvom ktorého podal 33.000 dávok. „Dostupné bolo vo viac ako 220 obciach najmä pre starších ľudí, výjazdové tímy očkovali aj priamo domácnostiach,“ uviedol Viskupič. Výjazdové očkovanie bolo aj v zariadeniach sociálnych služieb, stredných a vysokých školách v Trnave, vo firmách a v obchodných centrách. „Ďakujem predovšetkým nášmu odboru zdravotníctva, ako aj zdravotníkom a administratívnym silám, ktorí nám pomáhajú aj na úkor svojho voľného času. Naďalej platí, že očkovanie je najúčinnejšou prevenciou ochorenia COVID-19, a preto v ňom budeme pokračovať aj v novom roku,“ dodal Viskupič.

V Trnavskom kraji je zaočkovaných viac ako 55 percent obyvateľov, pričom v prípade obyvateľov starších ako 50 rokov to je až 72 percent.