Quantcast
< sekcia Koronavírus

Žiadať o preplatenie povinného testovania môžu firmy do konca marca

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V záujme zníženia administratívnej záťaže a čo najplynulejšieho vybavovania žiadostí MH odporúča firmám podať jednu spoločnú žiadosť za oba mesiace.

Bratislava 25. marca (TASR) – Žiadosti o preplatenie nákladov na povinné testovanie zamestnancov môžu firmy podávať do konca marca. Pripomína to Ministerstvo hospodárstva (MH) SR s tým, že na žiadosti podané po 31. marci sa nebude prihliadať.

Povinné testovanie zamestnancov zaviedla vláda na konci novembra v snahe znížiť šírenie nového koronavírusu. Povinne sa testovalo v mesiacoch december a január. V súčasnosti rezort hospodárstva eviduje 7674 žiadostí. Po ich posúdení ministerstvo hospodárstva náklady preplatí.

V záujme zníženia administratívnej záťaže a čo najplynulejšieho vybavovania žiadostí MH odporúča firmám podať jednu spoločnú žiadosť za oba mesiace. "Žiadosti sa podávajú cez portál slovensko.sk. Ministerstvo nezasiela informáciu o schválení žiadosti, ale iba upozornenie o neschválení, aby mali žiadatelia možnosť podať novú opravenú žiadosť," priblížil tlačový odbor rezortu hospodárstva.

Za december sa prepláca za jeden test 5 eur, za január je suma kompenzácie stanovená na 4 eurá. Ďalšie euro štát preplatí za náklady spojené s testovaním. Všetky potrebné informácie k vypracovaniu žiadostí sú zverejnené na webe ministerstva. Doplňujúce otázky je možné posielať na mailovú adresu testovaniefiriem@mhsr.sk.