Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 23. február 2024Meniny má Roman a Romana
< sekcia Košický kraj

ALKOHOL ZA VOLANTOM: Opitý vodič zdemoloval deliaci ostrovček

Snímka z miesta nehody. Foto: Facebook - Polícia SR Košický kraj

Polícia ho obvinila.

Michalovce 26. októbra (TASR) - Opitý vodič zdemoloval deliaci ostrovček v Michalovciach, v súčasnosti už čelí obvineniu. Košická krajská polícia na sociálnej sieti informovala, že nehoda sa stala na Moskovskej ulici ešte v stredu (25. 10.) ráno.

"Podľa zistení polície vodič z dôvodu nevenovania pozornosti narazil do stredového deliaceho ostrovčeka, ktorý poškodil a s vozidlom na mieste nezotrval. Následne policajná hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky vozidlo zastavila na Vinianskej ulici, kde bol vodič podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,71 promile," uvádza polícia.

Policajti vodiča obmedzili na osobnej slobode a následne bol umiestnený do policajnej cely. Po vykonaní potrebných úkonov muža obvinili z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade dokázania viny mu hrozí až jeden rok vo väzení.

Vo štvrtok ráno sa na tom istom mieste situácia podľa polície zopakovala. "Vodič vozidla značky Opel nevenoval dostatočnú pozornosť vedeniu vozidla a narazil do stredového deliaceho ostrovčeka. Vec bola v tomto prípade riešená ako škodová udalosť. Vodičovi, ktorý sa nezranil a v dychu mal nula promile, bola na mieste uložená bloková pokuta," dodáva polícia. Zároveň apeluje na vodičov, aby zbystrili pri jazde pozornosť, riadne sa venovali šoférovaniu vozidla a sledovali situáciu v cestnej premávke.