Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 29. november 2023Meniny má Vratko
< sekcia Košický kraj

Pri nehode autobusu za Spišskou Novou Vsou sa zranilo päť ľudí

Snímka z miesta nehody. Foto: FB: Polícia SR - Košický kraj

Pri nehode sa zranilo päť ľudí, okrem vodiča a spolujazdkyne z vozidla, ktoré prešlo do protismeru, aj traja cestujúci z autobusu.

Spišská Nová Ves 12. septembra (TASR) - Medzi Spišskou Novou Vsou a Rožňavou na ceste II/533 pri lome, v časti známej ako Gretla, došlo v utorok predpoludním k dopravnej nehode autobusu a dvoch osobných áut. Cestu museli po nehode obojsmerne uzavrieť, aktuálne je už prejazdná v jednom jazdnom pruhu. Z miesta nehody do nemocnice previezli päť ľudí. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

"Podľa doterajších zistení 42-ročný vodič vozidla značky VW Passat z doposiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k zrážke s autobusom. 63-ročný vodič autobusu v snahe vyhnúť sa zrážke prudko zabrzdil, strhol riadenie vpravo a ostal stáť na trávnatom povrchu. Do autobusu z dôvodu nedodržania bezpečnej vzdialenosti narazilo zozadu vozidlo značky Citroën," priblížila Ivanová s tým, že v autobuse sa malo v čase nehody nachádzať 21 cestujúcich.

Pri nehode sa zranilo päť ľudí, okrem vodiča a spolujazdkyne z vozidla, ktoré prešlo do protismeru, aj traja cestujúci z autobusu. Zranené osoby boli prevezené do nemocnice, rozsah ich zranení nateraz nie je známy. "Všetci traja vodiči boli na mieste podrobení dychovej skúške s negatívnym výsledkom," dodala krajská policajná hovorkyňa.