Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Košický kraj

Dotáciu na rekonštrukciu škôlky sa Michalovce rozhodli vrátiť

Primátor Michaloviec Viliam Záhorčák. Foto: FB Viliam Záhorčák

Rozhodli o tom mestskí poslanci na aprílovom zastupiteľstve.

Michalovce 25. apríla (TASR) - Mesto Michalovce vráti dotáciu z prostriedkov Európskej únie vo výške 350.898 eur, ktorá bola schválená na rekonštrukciu budovy materskej školy (MŠ) na Ulici borovicovej. Rozhodli o tom mestskí poslanci na aprílovom zastupiteľstve.

"Doteraz sme o objekte uvažovali ako o novom zariadení opatrovateľskej služby, ale budeme musieť hľadať iné možnosti jeho využitia," povedal pre TASR primátor mesta Viliam Zahorčák s tým, že mesto nie je ani v situácii, aby potrebovalo nový objekt MŠ či konkrétnu stavbu na sociálne účely. Jednou z možností je podľa primátora Michaloviec aj predaj budovy.

Rekonštrukciu MŠ na Borovicovej ulici sa mesto rozhodlo realizovať ešte v roku 2010. Funkčnosť stavby sa následne zmenila pre potreby Zariadenia opatrovateľskej služby (ZOS), v ktorom sa poskytujú sociálne služby plnoletým fyzickým osobám odkázaným na pomoc iných. Dôvodom boli nevyhovujúce priestory na Masarykovej ulici, kde v tom čase ZOS sídlilo.

Na základe písomného odporúčania riadiaceho orgánu pre Regionálny operačný program na Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR bola stavba v roku 2012 prerušená. Realizované práce vo výške 107.134 eur boli dodávateľovi uhradené z vlastných prostriedkov mesta.

Zariadenie opatrovateľskej služby bolo ešte v októbri 2013 pre nevyhovujúce podmienky presťahované do objektu na Ulici J. Hollého, v ktorom sídli Zariadenie pre seniorov.