< sekcia Košický kraj

Príprava kúpaliska v Kaluži na letnú sezónu je v plnom prúde

Na archívnej snímke čistenie bazénov v rámci prípravy na novú letnú turistickú sezónu v rekreačnej oblasti Kaluža na Zemplínskej šírave pri obci Kaluža v okrese Michalovce 8. júna 2021. Foto: TASR - Roman Hanc

Ako pre TASR uviedol starosta Marek Misár, okrem kosby verejných priestranstiev v týchto dňoch súčasne čistia a na prevádzku pripravujú aj vonkajšie kúpalisko.

Kaluža 10. júna (TASR) – V obci Kaluža v okrese Michalovce začali s prípravou na letnú turistickú sezónu. Ako pre TASR uviedol starosta Marek Misár, okrem kosby verejných priestranstiev v týchto dňoch súčasne čistia a na prevádzku pripravujú aj vonkajšie kúpalisko.

"Tešíme sa, že konečne nám počasie umožnilo pripraviť sa plne na sezónu. Uvoľňujú sa opatrenia a vyzerá to tak, že všetko bude v poriadku a leto bude minimálne také dobré, ako bolo minulý rok," uviedol s tým, že ak "pôjde všetko podľa plánu", s letnou sezónou by na kúpalisku chceli začať koncom mesiaca.

Dovtedy je však podľa jeho slov potrebné bazén vypustiť, vyčistiť a vydezinfikovať ho, vyčistiť filtráciu, znova bazén napustiť, chlórovať ho a nastaviť zariadenie na dávkovanie čistiacich chemických prípravkov. Napokon z bazéna odoberú vzorky vody na jej posúdenie regionálnymi hygienikmi. Ako Misár dodal, s napúšťaním bazéna by chceli začať do dvoch týždňov.