< sekcia Košický kraj

Pre údajnú bombu znovu evakuovali budovu súdov v Košiciach

Na archívnej fotke budova súdov v Košiciach 12. júla 2012 potom, ako telefonicky oznámili na linku 158, že na súde v Košiciach je bomba. Foto: TASR/František Iván

K podobným anonymným hláseniam o údajnej bombe na košickom súde došlo aj 27. apríla, 13. apríla a 31. marca.

Košice 5. mája (TASR) – Evakuáciu budovy košických súdov si dnes dopoludnia vyžiadal anonymný telefonát o údajnej bombe. Neznámy mužský hlas oznámil o 8.10 h na tiesňovú linku 158, že "na krajskom súde do hodiny vybuchne bomba".

"Následne bola prerušená činnosť Krajského súdu v Košiciach a troch košických okresných súdov. Po evakuácii sudcov, zamestnancov a účastníkov súdnych konaní nasledovala obhliadka budovy súdov na Štúrovej ulici, ktorá bola ukončená s negatívnym výsledkom," informovala ďalej TASR hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Marcela Gálová.

Priestory budovy súdov sprístupnili sudcom a zamestnancom  o 10.30 h, pre verejnosť o pol hodinu neskôr.

"V čase šírenia poplašnej správy neznámym páchateľom bolo v priestoroch Krajského súdu v Košiciach a troch košických okresných súdov približne 380 zamestnancov, sudcov, účastníkov pojednávaní a iných osôb," uviedla Gálová.

Na akcii sa zúčastnili príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže, policajti vrátane dvoch psovodov so služobnými psami na vyhľadávanie výbušnín a hasiči. K zraneniu osôb nedošlo.

Polícia po páchateľovi, ktorému hrozí trest jeden až päť rokov za mrežami, intenzívne pátra. "Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach začal trestné stíhanie pre prečin šírenia poplašnej správy," informoval v tejto súvislosti košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó.