< sekcia Košický kraj

Košický magistrát upozornil školy na podozrivú bielu dodávku

Ilustračnéj foto Foto: TASR/AP

Dodávka mala deťom skrížiť cestu a neznámy muž im mal ponúkať cukríky.

Košice 11. apríla (TASR) - Košický magistrát upozornil základné školy na podozrivú dodávku. Tá mala deťom skrížiť cestu a neznámy muž im mal ponúkať cukríky. Dnes bol magistrátu nahlásený druhý prípad.

"V priebehu minulého týždňa nahlásila na oddelenie školstva riaditeľka jednej zo základných škôl informáciu, podľa ktorej v mestskej časti Dargovských hrdinov mala ráno cestou do školy zastaviť maloleté dieťa biela dodávka. Auto údajne chvíľu blokovalo dieťa, potom mu neznámy muž ponúkal cukríky. Z úrovne oddelenia školstva boli s riaditeľkou školy dohodnuté kroky zamerané na prevenciu a bezpečnosť školákov," uviedla k minulotýždňovému prípadu hovorkyňa mesta Košice Linda Šnajdárová.

Dnes však podobnú udalosť nahlásila riaditeľka ďalšej základnej školy. Mesto preto požiadalo všetkých riaditeľov, aby prijali opatrenia.

"V rámci prevencie sme odporúčali školám informovať žiakov prostredníctvom hlásenia v školskom rozhlase o medializovanom nebezpečenstve, odporučiť žiakom nekomunikovať s neznámymi osobami, do školy a zo školy chodiť v skupinách žiakov, nie samostatne, po sídlisku na verejnom priestore pohybovať a zdržiavať sa v prítomnosti dospelej osoby a preukázateľným spôsobom informovať rodičov žiakov o aktuálnom nebezpečenstve. V prípade kontaktovania žiaka neznámou osobou podať neodkladne hlásenie na riaditeľstve školy a spolupracovať s Policajným zborom SR," spresnila Šnajdárová.

Zároveň dodala, že riaditeľov škôl požiadali, aby ďalšie prípady neodkladne hlásili na oddelenie školstva Magistrátu mesta Košice.

Hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Alexander Szabó potvrdil, že sa prípadom zaoberajú.