< sekcia Košický kraj

Košický literárny festival opäť podporí čítanie v rodinách

Ilustračná foto. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Opäť po roku sa vraciame s festivalom Číta celá rodina a opäť budeme čítať priamo v školách. Zapojíme každého, kto bude ochotný s nami čítať, uviedla Kamila Prextová.

Košice 17. októbra (TASR) – Pre deti a rodičov je určený ďalší ročník košického literárneho festivalu Číta celá rodina. Na netradičné čítania, rozhovory so spisovateľmi, ako aj ďalšiu zábavu s knihou a o knihe sa môžu tešiť počas piatka a soboty (18. - 19.10.). Podujatie organizuje Knižnica pre mládež mesta Košice, ktorá sa aj tentoraz spojila s košickými základnými školami a ďalšími programovými partnermi.

"Opäť po roku sa vraciame s festivalom Číta celá rodina a opäť budeme čítať priamo v školách. Zapojíme každého, kto bude ochotný s nami čítať - žiakov, učiteľov aj zamestnancov škôl a rodičov," uviedla Kamila Prextová, poverená riadením Knižnice pre mládež mesta Košice. Program čítaní 9. ročníka spestrí prítomnosť festivalových hostí na každej z 20 zapojených škôl.

V piatok podvečer sa účastníci presunú do centrálnej pobočky knižnice v Kulturparku, aby tam spoločne strávili literárny večer. "V LitParku sa o 17.30 h všetci stretneme, aby sme sa podelili o spoločné zážitky z prvého festivalového dňa. Všetkých literárnych hostí predstavíme a trošku vyspovedáme," priblížila Prextová. Druhá rodinná časť festivalu sa bude konať v sobotu od 9.00 h v LitParku, pre rodiny s deťmi bude pripravený pestrý a zábavný program.

Z tvorcov literatúry účasť na podujatí potvrdili napríklad Lenka Riečanská, Gabriela Futová, Katarína Škorupová, ilustrátorka Katarína Ilkovičová, ktorej výstavu pobočka LitPark aktuálne ponúka, z Česka manželia Klára Walker Smolíková a Jiří Walker, ale aj Pavel Čech, ďalej Paulína Feriancová či Július Belan.