Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. marec 2024Meniny má Anežka
< sekcia Košický kraj

Na Perínskych rybníkoch začínajú s výlovom rýb, sezóna vyzerá sľubne

Na rybníkoch pri obci Perín – Chym v okrese Košice - okolie začali v pondelok 30. októbra 2023 s výlovom rýb. Foto: TASR - František Iván

Predpokladám, že z päťhektárovej komory vyberieme okolo 10 ton kapra. Máme aj šťuku a iné druhy rýb, ale 90 percent tvorí kapor, spresnil porybný Matej Grentzer.

Perín-Chym 30. októbra (TASR) - Začínajúca sezóna na rybníkoch pri obci Perín - Chym v okrese Košice okolie zatiaľ vyzerá sľubne. Počas prvého dňa výlovu to v pondelok pre TASR povedal porybný Matej Grentzer.

"Predpokladám, že z päťhektárovej komory vyberieme okolo 10 ton kapra. Máme aj šťuku a iné druhy rýb, ale 90 percent tvorí kapor," spresnil.

Uvedená komora slúžila v uplynulých rokoch len na prezimovanie rýb. Tento rok ju prvýkrát využili aj na odchov tržnej ryby.Časť odlovených rýb pôjde na zarybnenie jednotlivých rybárskych revírov. "Vianočný výlov kaprov by sme chceli posunúť čo najbližšie k Vianociam, aby nestratili na váhe. Máme už ale aj vianočné kapre, aj odberateľov," dodal Grentzer s tým, že aktuálne vylovené ryby majú v priemere okolo 3,5 kilogramu.

Ryby chovajú v rybníkoch s rozlohou približne 110 hektárov.