< sekcia Košický kraj

Priechod Vyšné Nemecké: Pracoviská nákladnej a osobnej dopravy zavrú

hraničný priechod Vyšné Nemecké, archívne foto Foto: TASR/Tomáš Doboš

Motoristi môžu využiť v pondelok na slovensko-ukrajinskom pohraničí iný priechod, Ubľa – Malyj Bereznyj. Má nepretržitú prevádzku.

Michalovce 23. júla (TASR) - Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké - Užhorod prerušia prevádzku pracovísk nákladnej a osobnej dopravy. TASR informovala hovorkyňa Colného úradu Michalovce Klára Baloghová.

K úplnému prerušeniu prevádzky dôjde v pondelok 27. júla, medzi 8. a 12. hodinou. Vyžiadala si to prebiehajúca rekonštrukcia priechodu, na ktorej sa podieľa ťažká technika. V tento deň tu plánujú inštalovať nové energetické zariadenie, v dôsledku čoho vyradia z prevádzky informačné systémy. "Obmedzenie sa týka všetkých pracovísk hraničného priechodu v osobnej a nákladnej doprave v oboch smeroch," podotkla Baloghová.

Motoristi môžu využiť v pondelok na slovensko-ukrajinskom pohraničí iný priechod, Ubľa – Malyj Bereznyj. Má nepretržitú prevádzku. V čase od 8.00 do 20.00 h bude v prevádzke hraničný priechod Veľké Slemence – Mali Selmenci určený pre peších cestujúcich a cyklistov, ako aj železničný hraničný priechod Čierna nad Tisou – Čop podľa platného železničného grafikonu.

"V záujme vyhnúť sa zbytočným stresovým situáciám pri čakaní na hraničnom priechode aj pred a po uvedenej odstávke odporúčame všetkým cestujúcim a deklarantom, aby si prispôsobili svoj program a pre svoje cezhraničné aktivity si zvolili iný čas vybavenia. Ďakujeme za trpezlivosť a toleranciu počas prebiehajúcej rekonštrukcie," povedala Baloghová.

Rekonštrukčné práce vo Vyšnom Nemeckom prebiehajú v rámci spoločného slovensko–ukrajinského projektu Modernizácia a rekonštrukcia hraničných priechodov na slovensko-ukrajinskej hranici, ktorý je implementovaný cez Program cezhraničnej spolupráce ENPI a spolufinancovaný Európskou úniou.

Modernizácia priechodu, ktorá sa začala v apríli tohto roka, by nemala trvať dlhšie ako päť mesiacov. Vyžiada si približne 1,73 milióna eur.