< sekcia Košický kraj

NDS opravuje diaľnicu medzi Prešovom a Košicami

Ilustračná fotografia. Foto: TASR/Štefan Puškáš

O všetkých opravách na diaľniciach sa môžu motoristi dozvedieť i prostredníctvom aplikácie NDS Pomoc na diaľnici.

Košice 31. mája (TASR) - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) opravuje poškodenia vozovky na 19 kilometrov dlhom úseku diaľnice D1 Prešov - Košice.

"Diaľnicu D1 od Prešova po Košice pravidelne kontrolujeme a udržiavame. Na úseku D1 Prešov juh – Budimír sme už počas zimného obdobia priebežne opravovali vzniknuté poškodenia zmesou určenou na opravy vozovky za studena," informovala TASR hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

S opravou nerovností teplou asfaltovou zmesou po zimnom období začali podľa jej slov v prvej vlne na začiatku apríla, hneď so začiatkom výkonu letnej údržby. "Do polovice apríla bolo priebežne pri opravách vozovky v danom úseku spotrebovaných 4280 kilogramov asfaltovej zmesi.

"V druhej vlne od začiatku mája sme identifikovali a označili farbou menšie novovzniknuté výtlky. Tie boli zarezané, a tak pripravené na opravu. Poškodenia na vozovke sme následne opravili s využitím 5260 kilogramov asfaltovej zmesi," spresnila Michalová.

Ako ďalej uviedla, opravia i dva úseky v celkovej dĺžke 2320 metrov v smere Prešov - Košice a jeden úsek dlhý 2199 metrov v smere Košice - Prešov.

"Na vozovke v oboch smeroch v najbližších mesiacoch vymeníme obrusnú vrstvu, ktorá je priamo vystavená účinkom dopravy a klimatickým vplyvom. V pomalom jazdnom pruhu v smere na Košice vymeníme aj vrstvu, ktorá sa nachádza pod ňou, tzv. ložnú vrstvu. Následne vymeníme obrusnú vrstvu aj na krajnici," dodala hovorkyňa spoločnosti.

O všetkých opravách na diaľniciach sa môžu motoristi dozvedieť i prostredníctvom aplikácie NDS Pomoc na diaľnici.