Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Košický kraj

Parkovanie v Rožňave v okolí cintorína bude počas Dušičiek bezplatné

Ilustračná snímka Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Samospráva počas nasledujúcich dní žiada vodičov o zvýšenú ohľaduplnosť a tolerantnosť pri parkovaní.

Rožňava 26. októbra (TASR) - Najbližší víkend a aj počas Sviatku všetkých svätých bude parkovanie v okolí mestského cintorína v Rožňave bezplatné. Cintorín bude pre verejnosť otvorený dlhšie a mestská polícia (MsP) zintenzívni dohľad nad bezpečnosťou návštevníkov. Na svojej oficiálnej webovej stránke o tom informovala samospráva.

Samospráva počas nasledujúcich dní žiada vodičov o zvýšenú ohľaduplnosť a tolerantnosť pri parkovaní. Z dôvodu zabezpečenia bezproblémového parkovania bude v sobotu (28. 10.) a nedeľu (29. 10.), ale tiež v stredu (1. 11.) parkovanie na všetkých parkoviskách v okolí hlavného cintorína a na Námestí baníkov bezplatné. Umožnené tiež bude parkovanie vo dvore gymnázia.

V súvislosti s obdobím Dušičiek bude mestský cintorín v Rožňave od soboty do štvrtka (2. 11.) otvorený od 7.00 do 20.00 h. Pre zvýšenú návštevnosť cintorínov bude MsP prioritne vykonávať intenzívny dohľad nad bezpečnosťou návštevníkov hrobových miest.

"Upozorňujeme však návštevníkov, aby si počas návštevy cintorínov v odstavených vozidlách nenechávali na viditeľných miestach žiadne cenné predmety, ktoré môžu lákať potenciálnych zlodejov. Súčasne je dôležité venovať náležitú pozornosť aj riadnemu uzamknutiu vozidla, uzatvoreniu všetkých okien, zabezpečeniu vozidla proti pohybu a odcudzeniu," uviedol náčelník MsP Róbert Hanuštiak s tým, že zvýšenú pozornosť je osobným veciam nevyhnutné venovať aj pri hrobových miestach.