< sekcia Košický kraj

Policajti v Košickom kraji rozdajú alkoholtestery a reflexné prvky

Ilustračná snímka Foto: TASR/František Iván

S príchodom jarného obdobia súvisí zvýšený počet cyklistov, motocyklistov a motorových účastníkov na cestách. Polícia preto zintenzívňuje preventívne aktivity týkajúce sa bezpečnosti.

Košice 12. apríla (TASR) - Počas dnešnej celokrajskej kontroly rozdajú policajti v Košickom kraji alkoholtestery a reflexné prvky. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Alexander Szabó.

S príchodom jarného obdobia súvisí podľa jeho slov zvýšený počet cyklistov, motocyklistov a motorových účastníkov na cestách. Polícia preto zintenzívňuje preventívne aktivity týkajúce sa bezpečnosti.

"Dnes v čase od 16.00 do 20.00 h policajti v Košickom kraji, vykonajú naplánovanú celokrajskú osobitnú kontrolu dodržiavania pravidiel všetkých účastníkov cestnej premávky. Zamerajú sa najmä na dodržiavanie zákazu používania telefónneho prístroja počas vedenia vozidla, dodržiavanie povinností vodičov voči chodcom a opačne, ako aj na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky vodičmi motocyklov a ich spolujazdcov," spresnil Szabó.

V okresoch Košice, Košice-okolie a Michalovce sa tejto kontroly zúčastnia aj policajti z úseku prevencie. "Tí budú cyklistov, motocyklistov a vodičov motorových vozidiel upozorňovať na zákaz jazdy pod vplyvom alkoholu a zároveň im odovzdajú jednorazový alkoholový test," uviedol krajský policajný hovorca.

Ako dodal, pri kontrole nemotorových účastníkov cestnej premávky, budú previnilcov na porušenie pravidiel upozorňovať a budú im rozdávať reflexné prvky s poučením o povinnosti ich nosenia.