< sekcia Košický kraj

Rožňavčanom, ktorí mali prepadnúť dôchodkyňu, hrozí väzenie

Foto: Ilustračné foto: TASR/Radovan Stoklasa

Dvoja mladíci sú podozriví z lúpeže. Mali prepadnúť 78-ročnú dôchodkyňu z Rožňavy.

Rožňava 22. júna (TASR) - Rožňavskí kriminalisti vypátrali dvoch mladíkov podozrivých z lúpeže. Mali prepadnúť 78-ročnú dôchodkyňu z Rožňavy. TASR o tom dnes informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Alexander Szabó.

Policajný vyšetrovateľ podľa jeho slov na základe zabezpečených dôkazov z obzvlášť závažného zločinu lúpeže obvinil dvoch Rožňavčanov, 20-ročného Tomáša a 17-ročného Miroslava.

Začiatkom júna v popoludňajších hodinách mali mladíci podľa policajného hovorcu využiť nepozornosť dôchodkyne, ktorá prechádzala po chodníku pri jednom z rožňavských parkov. Starší z obvinených mal pristúpiť zozadu k žene a z ruky jej vytrhnúť kabelku tak, že spadla na zem.

"Kabelku následne mladší z obvinených schoval do vaku a obaja z miesta ušli. Krádežou kabelky s obsahom a finančnou hotovosťou spôsobili škodu viac ako 210 eur," priblížil Szabó s tým, že dôchodkyňa pri páde na zem utrpela zranenia s predpokladanou dobou liečenia viac ako šesť týždňov.

"Obvinení sú umiestnení v cele policajného zaistenia s návrhom na väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny im za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov, u mladistvého sa trestná sadzba znižuje na polovicu," spresnil krajský policajný hovorca.